Informace

HEMIMORFIT

Novinky

 • Safír fialový 0,90 ct
  Safír fialový 0,90 ct

  Výbrus ovál 7,3x5,5x3,0 mm, 0,90 ct barva sytá fialová, kvalita VS...

  1 950,00 Kč
 • Opál růžový 1,3 ct
  Opál růžový 1,3 ct

  Výbrus ovál 8,3x7,0x5,0 mm, 1,30 ct barva krémová růžová, kvalita AAA...

  1 450,00 Kč
HEMIMORFIT

Hemimorfit je Zn 4 (Si 2 O 7 ) (OH) 2 · H 2 O, což je složka kalaminu . Jedná se o sorosilikátový minerál, který byl historicky těžen z horních částí zinkových a olovnatých rud , zejména v kombinaci s smithsonitem , ZnCO 3 . Předpokládalo se, že jsou to stejné minerály a oba byly klasifikovány pod stejným názvem kalamínu . Ve druhé polovině ...

Hemimorfit je Zn 4 (Si 2 O 7 ) (OH) 2 · H 2 O, což je složka kalaminu . Jedná se o sorosilikátový minerál, který byl historicky těžen z horních částí zinkových a olovnatých rud , zejména v kombinaci s smithsonitem , ZnCO 3 . Předpokládalo se, že jsou to stejné minerály a oba byly klasifikovány pod stejným názvem kalamínu . Ve druhé polovině 18. století bylo zjištěno, že tyto dva různé minerály byly přítomny v kalaminu. Důrazně se podobají.

Křemičitan byl vzácnější ze dvou a byl nazván hemimorfitou kvůli hemimorfnímu vývoji jeho krystalů . Tato neobvyklá forma, která je typická pro jen několik minerálů, znamená, že krystaly jsou ukončeny odlišnými tvary. Hemimorfit nejčastěji vytváří krystalické krusty a vrstvy, také masivní, granulované, zaoblené a reniformní agregáty , koncentricky pruhované nebo jemně jehlicovité, vláknité nebo stalaktitické a zřídka fanouškovité klastry krystalů.

Některé vzorky vykazují silnou zelenou fluorescenci v krátkovlnném ultrafialovém světle (253,7 nm) a slabou světle růžovou fluorescenci v dlouhotrvajícím UV záření.

Obecně se používá jako ozdobný kámen broušený do kabošonů. Ovšem fazetový výbrus průsvitného, téměř průkledného materiálu je jistě velkou sbírkovou zajímavostí.

Zobrazit

HEMIMORFIT Počet produktů: 2

Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek