Informace

VAYRYNENIT

Novinky

VAYRYNENIT

Väyrynenit je jedním z nejvzácnějších sběratelských drahokamů - a jeden z nejkrásnějších. Původně popsaný z nálezu minerálu ve Finsku a pojmenován pro mineralogovi Heikki Allan Väyrynenenovi. Väyrynenite byl dokumentován pouze z velmi vzácných nálezů pegmatitů v Afghánistánu a v Pákistánu. Obvykle se vyskytuje v pruhovaných a podlouhlých krystal...

Väyrynenit je jedním z nejvzácnějších sběratelských drahokamů - a jeden z nejkrásnějších. Původně popsaný z nálezu minerálu ve Finsku a pojmenován pro mineralogovi Heikki Allan Väyrynenenovi. Väyrynenite byl dokumentován pouze z velmi vzácných nálezů pegmatitů v Afghánistánu a v Pákistánu. Obvykle se vyskytuje v pruhovaných a podlouhlých krystalech. Lom je nepravidelný a vayrynenit je křehký. Krystaly jsou typicky průsvitné až průhledné se sklovitým leskem. Jediný známý brousitelný materiál pochází z lokalit v Pákystánu a Afghánistánu.

MnBe(PO4)(0H,F) (8.2.1, sk. herderitu). Mon., P2,/a, a.b.c = 5,41, 14,49, 4,73, 0 = 102°45'. d: 7,3(9) - 4,4(6) - 3,45(10) -2 89(9)- Vytváří sloupy, drúzy a zrnité agregace, je narůžovělý až růžově červený, průhledný až průsvitný, skelně lesklý.

Zobrazit

VAYRYNENIT Je zde 1 produkt.

Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky